fbpx
Tańsze paliwo na wakacje na Orlenie, kto może skorzystać z promocji?

Tańsze paliwo na wakacje na Orlenie, kto może skorzystać z promocji?

Ci, którzy pamiętają, że benzyna kosztowała kiedyś tyle co gaz LPG, albo i mniej obserwowali to jak ceny szybowały w ostatnich miesiącach pod sufit z szeroko otwartymi oczami. Ciężko nadążyć za tym jak szybko zbliżyliśmy się blisko 9 zł za benzynę i ponad 8 zł za litr ropy ( chociaż pewnie w zależności od dnia to może już zostało gdzieniegdzie przekroczone). Wiadomo, inflacja nie zwalnia, wojna, rosyjska ropa do nas też nie leci. Wszystko to sprawia, że na razie musimy chyba się do podobnych cen przyzwyczaić.

Można oczywiście myśleć nadal o instalacji LPG, ona po pewnym czasie powinna się zwrócić. Ale to też kosztuje, a nie każdy może z takiej możliwości skorzystać.

Przesiadka na rower, hulajnogę, spacer jest ok dla osób, które pokonują małe dystanse. Dobrym wyjściem jest na pewno jakaś forma car sharingu, gdzie dogadujemy się na dojazd w jednym kierunku w kilka osób, by rozłożyć koszty paliwa.

Ale poza takim kombinacyjnymi rozwiązaniami mamy na wakacje „prezent” w postaci specjalnej promocji na paliwo od Orlenu. Największy producent i dystrybutor benzyny i oleju napędowego zaproponował osobom zarejestrowanym w programie lojalnościowym VITAY zniżkę, z której można skorzystać od 27 czerwca aż do końca wakacji. Kto może skorzystać z promocji Orlenu na paliwo i jakie są warunki? Zapraszam.

Tańsze paliwo na wakacje na Orlenie
* źródło pixabay

Kto może skorzystać z promocyjnej oferty na tankowanie na Orlenie ?

Beneficjentami tej akcji są klienci Orlenu zarejestrowani w programie lojalnościowym VITAY. Aby to zrobić wystarczy więc zarejestrować się w programie przez stronę internetową lub w aplikacji na telefon, którą można pobrać choćby ze sklepu google bezpłatnie. Jeśli masz już tradycyjną kartę VITAY to tankować taniej będziesz mógł ( po zarejestrowaniu się ) od 1 lipca do końca wakacji. Dla posiadaczy aplikacji było to możliwe już od poniedziałku 27.06. Gdzieś widziałem informacje, że klienci narzekają na konieczność rejestracji, ale tak naprawdę to nie wydaje się to uciążliwe, głosy są chyba jednak nieco przesadzone 🙂 Cały proces zajmuje kilka minut.

Warto pamiętać, że przy korzystaniu z aplikacji, aby rabat się nam naliczył trzeba aktywować najpierw kupony w aplikacji. Wtedy dopiero zadziała to prawidłowo.

Poza korzyścią związaną z tą sezonową obniżką cen, aktywnie korzystając z usług Orlenu zbieramy punkty, które pozwolą nam później np. na zakup z uzbieranych punktów kawy, hot doga etc. Przy okazji rejestracji do promocji sprawdziłem, że przez ostatnie 1,5 roku uzbierało mi się ok 16500 pkt tak przy okazji tankowania, a to wystarczy mi na jakieś 15 kaw 🙂

Jaki rabat można uzyskać na tankowanie w wakacje w Orlenie?

Obecni i nowi klienci zarejestrowani w programie VITAY do końca wakacji będą mogli skorzystać ze zniżki w wysokości 30 gr na litrze benzyny oraz ON. Natomiast posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą cieszyć się z rabatu w wysokości aż 40 gr na litrze paliwa. Zniżki nie dotyczą LPG (niestety). Jeśli natomiast jesteś uczestnikiem programu Orlen w portfelu to niestety te promocje nie łączą się, trzeba wybrać tą bardziej korzystną dla siebie.

Akcja ma także pewne ograniczenia. Limit to 150 litrów na miesiąc, przy czym ma być to 3 tankowania do 50 litrów. Dla tych trzech tankowań będzie obowiązywał rabat. Stąd w aplikacji po zarejestrowaniu będziesz mieć do aktywowania 3 kupony na paliwo. Więc w lipcu możesz skorzystać 3 razy z promocji na paliwo i będzie to miało sens jeśli za każdym razem zatankujesz w okolicach lub powyżej 50 litrów. Przy czym to co powyżej tych 50 litrów będzie kosztowało zgodnie z aktualną ceną na dystrybutorze. I tak samo będzie to wyglądało w sierpniu.

Łącznie więc możesz zyskać 150 x 30 gr co daje 50 zł w skali miesiąca i 100 zł przez wakacje. Zawsze coś.

Podsumowanie i moja opinia

Skąd taka hojność Orlenu? Na pewno nie jest to jakiś objaw dobroduszności, czy też chęci wsparcia dla biedniejących rodaków. Nie doszukiwałbym się też jakiegoś drugiego, trzeciego dna w tym wszystkim jak co niektórzy. Akcja z pewnością podłoże głównie marketingowe, by pozyskać jak najwięcej nowych klientów i przywiązać ich do siebie ciekawą akcją i programem lojalnościowym. Według mnie Orlen ma na to duże szanse. A my możemy na tym tylko skorzystać i nie ma co się na to obrażać zbytnio jeśli obie strony zyskują. Biorąc pod uwagę, że mamy tutaj całkiem dużo paliwa w niższej cenie to może się okazać, że w tym roku wakacje nad morzem będą nieco tańsze, a przynajmniej nasza podróż 🙂

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.