fbpx
Skarga do Arbitra Bankowego – wzór pisma

Skarga do Arbitra Bankowego – wzór pisma

Masz problem ze swoim bankiem? Nie możesz się dogadać co do zmiany warunków umowy albo masz zastrzeżenia do działania instytucji? Zamiast pisać do banku kolejne pisma lub też zamiast drogiej sprawy w sądzie możesz skorzystać z pomocy Arbitra Bankowego.

skarga do arbitra bankowego

Co to jest dokładnie Bankowy Arbitraż Konsumencki i czym się zajmuje?

Bankowy Arbitraż Konsumencki działa przy Związku Banków Polskich i zajmuje się rozstrzyganiem sporów pomiędzy klientami banków a bankami. Możesz się do niego zwrócić praktycznie w każdej sprawie kiedy uważasz że bank nie wywiązuje się z umowy lub działa na Twoją niekorzyść. Arbiter stara się doprowadzić do ugodowego rozwiązania problemu.

Jak złożyć wniosek do arbitra bankowego?

Wniosek do Arbitra złożyć może konsument będący osobą fizyczną, sprawa nie może dotyczyć działalności.Możesz to zrobić kiedy wyczerpiesz już ścieżkę reklamacji w banku, więc dopiero po uzyskaniu odpowiedzi.  Wniosek powinien zawierać twoje dane, oraz opis przedmiotu sporu i informacje czego oczekujesz, ewentualną dokumentację i ostatnią korespondencję z bankiem.

Dodatkowo należy opłacić taki wniosek, opłatę trzeba dokonać na numer konta Arbitrażu Bankowego: PKO BP S.A. XV/O Centrum Warszawa 55 1020 1156 0000 7702 0008 8120. Wysokość opłaty to 20 zł dla przedmiotu sporu o wartości poniżej 50 zł i 50 zł jeśli wartość przedmiotu sporu jest większa.

Wniosek należy wysłać wraz z załącznikami i dowodem wpłaty na adres:

Bankowy Arbitraż Konsumencki
ul. Kruczkowskiego 8
00-380 Warszawa

Jak napisać wniosek do Bankowego Arbitra Konsumenckiego ?

Tak jak już pisałem powinien on  zawierać informacje o tym jak wygląda twój problem, czego dotyczy oraz dane i załączniki, które pozwolą na ocenę sytuacji przez arbitra.

Domyślam się że i tak może być dla Ciebie problemem napisania takiego pisma, dlatego przygotowałem dla Ciebie wzór pisma zawierającego zgłoszenie skargi/sprawy do Bankowego Arbitra Konsumenckiego, znajdziesz je poniżej i możesz je pobrać za darmo 🙂

[Locker] The locker [id=775] doesn't exist or the default lockers were deleted.

Ps. jeśli to przydało Ci się do czegoś to napisz w komentarzu, udostępni, polub 🙂

 

 

5 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.