fbpx
Kredyt gotówkowy na macierzyńskim – w jakim banku?

Kredyt gotówkowy na macierzyńskim – w jakim banku?

Macierzyństwo to (poza nielicznymi minusami) bardzo ciekawy i piękny okres w życiu każdej mamy. Ma on wpływ na całe dotychczasowe życie, często zmieniając je diametralnie. Finanse nie są tu wyjątkiem, bo mama pozostająca na urlopie macierzyńskim nie jest już traktowana w ten sam sposób przez banki, w momencie starania się o kredyt.

Obecnie sytuacja i tak jest lepsza niż przed kilkoma latami, kiedy banki w większości nie akceptowały dochodu uzyskiwanego na zwolnieniu, jednak nadal w wielu sytuacjach może być problem z uzyskaniem kredytu na urlopie macierzyńskim.

kredyt na urlopie macierzyńskim
*źródło pixabay

Kredyt na macierzyńskim – na co bank zwróci uwagę?

Banki analizując wniosek kredytowy świeżej mamy wezmą pod uwagę kilka czynników, które będą miały wpływ na decyzję:

 • Wiek – młode osoby poniżej 25 lat zawsze oceniane będą gorzej w bankach.
 • Staż pracy u obecnego pracodawcy – im dłuższy tym lepiej, jednak minimum dla umów o pracę to 3 miesiące.
 • Rodzaj umowy – umowy cywilno-prawne są gorzej traktowane od umów o pracę.
 • Wielkość pracodawcy – im większa firma, tym stabilniejsze zatrudnienie i mniejsze ryzyko dla banku.
 • Długość trwania obecnej umowy – jeśli umowa zawarta jest na czas nieokreślony, to sytuacja jest dużo lepsza, niż gdy np. koniec obecnej przypada na czas urlopu, lub zaraz po. Taka sytuacja może spowodować skrócenie okresu kredytowania.
 • Sytuacja w BIK – Ważne jest, aby nie mieć bieżących opóźnień, zbyt wielkiej liczby zapytań. Warto też unikać chwilówek.
 • Zdolność kredytowa – warto pamiętać, że dochody na macierzyńskim są mniejsze i zależą też od jego trwania. Przy kredycie gotówkowym banki liczą średnią z 3 lub 6 msc. Czasem warto zamiast zaświadczenia czy wyciągu posłużyć się pit-em 11. Jeśli prowadzisz działalność, lepiej jej nie zawieszać w tym czasie.

W jakich bankach najłatwiej o kredyt na urlopie macierzyńskim?

Poniżej znajdziesz listę banków, w których według mnie najłatwiej będzie uzyskać kredyt gotówkowy będąc na urlopie macierzyńskim. Jeśli chcesz, abym pomógł Ci taki wniosek przeprocesować, zapraszam do kontaktu ze mną.

 1. Bank w którym masz konto i wpływa na nie świadczenie/wynagrodzenie. Jeśli z jakiegoś powodu bank nie daje oferty na tzw. klik przenieś się do Millenium lub PKO BP, tam po 3-4 miesiącach powinna pojawić się taka możliwość.
 2. Millenium bank, który dodatkowo bierze pod uwagę 500 plus, rekomenduję jednak, jeśli nie jesteś klientką założyć najpierw konto w tym banku, możesz to zrobić tutaj.
 3. Tf bank, który oferuje kredyt gotówkowy online do 80 000 na 108 msc. Bardziej realne są jednak z mojego doświadczenia kwoty rzędu 20-30 000 na 4-5 lat. Ten szwedzki bank nie ma w Polsce oddziałów, działa tylko online.
 4. BNP Paribas – kredyt gotówkowy i konsolidacyjny nawet do 200 000 zł netto na 10 lat i na niezłych warunkach. Obecnie można złożyć wniosek online, na selfie tutaj.
 5. Alior Bank – O ile ocena klienta będzie w banku odpowiednia można starać się o kredyt do 200 000 zł brutto na 120 msc. W grę wchodzi także konsolidacja zobowiązań pozabankowych. Koszty wyższe niż w przypadku Millenium czy Paribas. Tutaj także można złożyć wniosek online o tutaj.
 6. Pozabankowo ale na niezłych warunkach, pożyczka gotówkowa w Smartney do 60 msc. Firma sprawdza BIK, jednak jeśli dochód jest słabszy, lub umowa krótka warto procesować wniosek na oświadczenie w tej firmie. Można to zrobić online tutaj.

Oczywiście jak zawsze w wypadku pytań zapraszam do mnie, a także do skorzystania z mojej pomocy w przeprowadzeniu przez wniosek w tych instytucjach. Moja pomoc Ciebie nic nie kosztuje, a dzięki wiedzy i doświadczeniu zwiększam szanse klientów na kredyt 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.