fbpx
Promesa umowy o pracę do kredytu – wzór do pobrania

Promesa umowy o pracę do kredytu – wzór do pobrania

Masz dochód z umowy o pracę na czas określony ?  W takiej sytuacji możesz mieć niestety problem z kredytem gotówkowym, konsolidacyjnym.  Większość banków i SKOK-ów nie zaoferuje Ci kredytu na czas dłuższy niż okres trwania Twojej aktualnej umowy. Robią to tylko w określonych przypadkach.  Inne z kolei wymagają tak zwanej promesy przedłużenia umowy o pracę.

promesa umowy o pracę do kredytu
*źródło pixabay

Promesa przedłużenia zatrudnienia co to jest i po co bankom i SKOK-om?

Promesa przedłużenia zatrudnienia to oświadczenie pracodawcy w formie pisemnej, informujące że chce on/wyraża wolę, lub nie widzi przeciwwskazań, by przesłużyć Ci obecną umowę na dłuższy okres, już po jej zakończeniu. Dzięki takiej formalizacji przyobiecania przedłużenia umowy instytucja finansowa w której staramy się o kredyt często może już uznać, że jest szansa na to by sfinansować Cię pomimo tego, że niebawem, teoretycznie Twój dochód ustanie.

W praktyce: Możesz mieć umowę na przykład na jeszcze 4/5 miesięcy. Według banku, SKOK-u można udzielić Ci kredytu na czas nie dłuższy niż to ile jeszcze obowiązuje umowa. W związku z tym nie wychodzi Ci po prostu zdolność kredytowa. Przedstawiasz jednak promesę przedłużenia umowy, w której Twój pracodawca oświadcza, że przedłuży współpracę z Tobą na okres np. 2 lat. Wtedy bank/SKOK może już udzielić kredytu na ten dłuższy okres, dzięki czemu szanse znacznie rosną.

Mimo częstych początkowych oporów w większości firm da się takie oświadczenie uzyskać, czasem pracodawcy boją się oświadczać czegokolwiek w takim temacie.  Wystarczy dopisać tam jednak kilka sensownych słów o tym, że to tylko oświadczenie woli aktualne na dzień dzisiejszy,  a nie deklaracja która na pewno będzie miała miejsce i pracodawca powinien być już spokojny, a Ty otrzymasz promesę, która pozwoli Ci uzyskać kredyt. Warto pracodawcę poinformować, że takie oświadczenie nie ma mocy prawnej i nie zobowiązuje go do faktycznego przedłużenia na takich warunkach,.

Promesa do zatrudnienia jak napisać

Jak taka promesa powinna wyglądać? Powinna ona zawierać informację od kiedy obowiązuje obecna umowa, a także na jak długo Twój pracodawca chce przedłużyć umowę, oraz że będzie to miało miejsce na niezmienionych warunkach. Warto dodać też te klauzule, które informują, że jest to dobra wola na dzień dzisiejszy, dla spokoju pracodawcy. Możesz pobrać  bezpłatnie (na ten moment) wzór promesy do kredytu który przygotowałem dla Ciebie. Zapraszam do skorzystania:

Możesz pobrać go tutaj – Wzór promesy zatrudnienia do kredytu 

2 Comments

    1. Prawdopodobnie tak jest, mój przykład jest ogólny i myślę że łatwo można go dostosować jeśli bank o coś dodatkowo poprosi.

      Artur Sarnecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.