fbpx
Jak uzyskać kredyt dla firmy, która ma problemy? Case study

Jak uzyskać kredyt dla firmy, która ma problemy? Case study

Jak uzyskać kredyt/finansowanie dla firmy która ma chwilowe problemy na przykład z opóźnieniami w BIK lub zaległościami w US i ZUS? Niestety to pytanie zadaje sobie wielu małych przedsiębiorców, którzy po pandemii odczuwają jeszcze jej skutki. Zobacz na przykładzie jednego z naszych klientów jak nawet z takiej dość trudnej sytuacji można wyjść obronną ręką, uzyskując krok po kroku rozwiązania pozwalające uporządkować finanse osobiste i firmowe.

Czy w takiej sytuacji można uzyskać kredyt na firmę?

Niedawno napisała do nas osoba prowadząca małą firmę usługową, która istnieje od nieco ponad dwóch lat. Zgłosiła się do nas po finansowanie, przede wszystkim chodziło o kredyt firmowy lub prywatny na spłatę bieżących zobowiązań ( nie widocznych w BIK), a także konsolidację kredytów i drogiego limitu, oraz trochę gotówki na bieżącą działalność, zatowarowanie itp.

Problemy jakie się pojawiły w trakcie analizy sytuacji to:

  • Niska punktacja w BIK, przez regularne nieduże opóźnienia, dawne większe opóźnienia, zapytania, chwilówki które zostały spłacone etc.
  • Opóźnienie powyżej 30 dni sprzed miesiąca – sprawa która zamyka drogę do większości banków na co najmniej 6 miesięcy (czasem rok). Niestety kwota do spłaty zobowiązania z opóźnieniem była dość znaczna.
  • Zaległość wobec urzędów, wynosząca ok 10 000 zł.
  • Początkowe opory ze zgodą współmałżonka i zdolność kredytowa, która w niektórych instytucjach była za niska.

W mojej współpracy z klientami często jest tak, że nie widzą oni pełnego obrazu swojej sytuacji. Dopiero po głębszej analizie i pokazaniu faktów, oraz tego jak dana rzecz wpływa na ocenę w bankach, albo jakie mogą mieć długofalowe konsekwencje pozostania w obecnym stanie udaje się dojść do wspólnych ustaleń i zaplanować działania. Podobnie było i tym razem, ale po pewnym czasie udało się dość do consensusu.

jak uzyskać kredyt dla firmy?
*źródło pixabay

Jakie było nasze rozwiązanie sytuacji?

Na szczęście można było rozwiązać problem finansowania na różne sposoby, w zależności od preferencji i priorytetów klienta. Co ważne – jeśli masz podobne trudności obecnie to możesz skorzystać z naszej pomocy, bezpłatnie przeanalizujemy sytuację, następnie dobierzmy odpowiednie produkty, tak by w możliwie krótkim okresie można było wyjść z zawirowań. W przypadku tego klienta mieliśmy następujące warianty działań:

1. Kredyt w jednym ze SKOK, na spłatę felernego zobowiązania z opóźnieniem widocznym w BIK i na bieżące wydatki związane z działalnością gospodarczą, a następnie po wyczyszczeniu BIK-u i popracowaniu nad scoringiem można byłoby już spokojnie wrócić do tematu dużego kredytu w banku na dobrych warunkach.

2. Kredyt zabezpieczony w SKOK lub Banku Spółdzielczym, tak zwany kredyt oddłużeniowy na spłatę większości zobowiązań i dodatkowa gotówka np. na cele inwestycyjne. Kredyt można uzyskać nawet na 20 lat, na maksymalnie 70 % wartości nieruchomości, pozwala bardzo ładnie wyczyścić BIK, poprawić płynność i zdolność i przygotować się do ewentualnego refinansowania za np. 12 miesięcy.

3. Pożyczka oddłużeniowa z funduszy pożyczkowych, udzielana w zasadzie bez dodatkowych formalności pod zastaw nieruchomości klienta, pożyczka na 2 lata, z wpisem na hipotekę w kwocie, która pozwala na zamknięcie kredytu, spłatę zobowiązań i inwestycję. Jednocześnie na tyle bezpieczna, że będzie ją można zrefinansować kredytem niezabezpieczonym w banku za jakiś czas. W międzyczasie czyszczenie BIK itp.

Natomiast na zobowiązania wobec urzędów rozwiązaniem była pożyczka celowa udzielona przez jedną z firm pozabankowych na promesę uzyskania kredytu, bez większych formalności i bez wpisu w BIK, dzięki czemu nie psuło to w żaden sposób scoringu.

Jak uzyskać kredyt dla firmy – skorzystaj z pomocy doradcy kredytowego

Jak widać w różnych sytuacjach można znaleźć pewne rozwiązania, pozwalające na wyjście z finansowego dołka. Także na te skomplikowane okoliczności da się coś wymyślić. Być może nie zawsze jest to to docelowe finansowanie, tani kredyt w banku, jednak zawsze będzie to realne i bezpieczne i pozwoli krok po kroku uporządkować sprawy.

Potrzebna jest oczywiście zawsze analiza i odpowiednie podejście klienta, co pozwoli na realizację jego planów. Od tego się zaczyna. Pytanie czy łatwiej było by „ogarnąć” to wszystko samemu? Najczęściej zdecydowanie nie. Mało tego, wiele osób, które próbują na własną rękę wracają po kilku miesiącach w dużo gorszej sytuacji. Zapraszam Cię więc do skorzystania z bezpłatnej analizy Twojej sytuacji – skontaktuj się ze mną bezpośrednio, wraz z współpracownikami pomożemy Ci uzyskać kredyt lub pożyczkę.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.