fbpx
5 powodów dlaczego nie jesteś jeszcze bogaty

5 powodów dlaczego nie jesteś jeszcze bogaty

Najważniejsza zasada dotycząca pieniędzy to chyba taka, że lepiej je mieć niż nie mieć 🙂 Wiele razy pisałem o roli pieniędzy, o tym że nie są ani dobre ani złe a są po prostu narzędziami, które dają nam określone możliwości – rozwoju, bezpieczeństwo czy też wygodne życie. Niby każdy chce być bogaty, bo lepiej płacze się w mercedesie niż w maluchu ale realnie zamożnych mamy w społeczeństwie 2-3 % więc bardzo mało. Czemu tak się dzieje? Czemu Ty jeszcze nie jesteś bogaty? Oto lista powodów które blokują Cię w drodze do zamożności według mnie:5 powodów dlaczego jeszcze nie jesteś bogaty

5 Powodów dlaczego nie jesteś jeszcze bogaty

  1. Brak decyzji – to takie proste, bez podjęcia decyzji o tym, że chcesz coś zmienić nie ma szans aby coś poszło do przodu. Każde przedsięwzięcie wymaga celu, potem planu realizacji i wykonywania odpowiednich kroków działania. Bo jak możesz coś osiągnąć skoro nie wiesz czego chcesz.
  2. Środowisko które ciągnie Cię w dół – często otaczamy się osobami, które nie pomagają nam, nie wspierają nas w naszych działaniach. Zamiast być dla nas inspiracją wolą abyśmy nie wywyższali się, byli w tym samym miejscu. Bez ryzykowania, bez progresu, rozwoju. Warto spróbować chociaż szukać okazji do poznania nowych osób, z tego poziomu w którym chciałbyś się znaleźć, bo uczymy się przez osmozę, z kim przestajesz taki się stajesz jak mówi przysłowie.
  3. Niewłaściwe przekonania – te często wynosimy z domu , np. bogaci są zepsuci, pieniądze nie są najważniejsze i wiele innych. Jeśli ktoś powtarzał Ci to ciągle przez wiele lat, to twój umysł właśnie tak postrzega rzeczywistość i zrobi wszystko abyś faktycznie nie miał tej „przeklętej”kasy.
  4. Złe nawyki – podobnie jak przekonania, nawyków uczymy się w domu, potem w dorosłym życiu zaciągamy je od innych. To co najgorsze w sferze finansów to nawyk wydawania więcej niż zarabiasz, kupowania zbędnych rzeczy, braku oszczędzania czy planowania wydatków. Bez ich zmiany nie wyjdziesz na prostą.
  5. Odkładanie na później tego co powinieneś zrobić – Samo podjęcie decyzji nie wystarczy. Jeśli tylko siedzisz i zastanawiasz się jak fajnie było by być bogatym to nic się nie stanie. Tylko wkurzysz się, że minął kolejny rok Twojego życia. Może warto ruszyć tyłek i zacząć dziś od jakiegoś małego kroku? Odkładania małych kwot, nauki inwestowania, podjęcia lepszej pracy? Nie ma znaczenia jak wiele zrobisz dziś. Ważna jest systematyczność nawet w robieniu małych rzeczy. „Zbyt często ludzie nie robią nic, bo mogą zrobić tylko niewiele”, nie powinniśmy lekceważyć tych małych kroków.

Każda z tych blokad oddzielnie będzie wpływać na całe Twoje finansowe życie, najczęściej jednak one kumulują się i skutecznie hamują nas. Wtedy zostajemy na lata w marazmie i życiu które jest ledwie przeciętne zamiast sięgać po to co moglibyśmy mieć.

No ale człowiek nie jest jak pustak, w każdej sytuacji może coś ze sobą i swoim życiem zrobić. Jak więc z tym walczyć i pokonać wszystkie blokady w drodze do zamożności jakie tu wymieniłem? O tym już za tydzień w kolejnym artykule 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.