fbpx
Jak zaoszczędzić 3000 zł w 2h? Drobne zmiany powodują oszczędności dla Ciebie lub Twojej firmy

Jak zaoszczędzić 3000 zł w 2h? Drobne zmiany powodują oszczędności dla Ciebie lub Twojej firmy

Dziś krótki i spontaniczny wpis, który być może pokaże Ci nieco inne spojrzenie na takie małe niepozorne wydatki, jakie ponosimy na co dzień i jest szansa, że nawet pozwoli Tobie to co nieco zyskać/zaoszczędzić.

Jest to ciekawostka głównie dla osób prowadzących firmę, szczególnie te małe jednoosobowe. Czyli jak ciąć koszty, albo zyskać coś bardzo małym kosztem? Zobacz jak ja zyskałem ostatnio ponad 3000 zł , a kosztowało mnie to 2 godziny pracy 🙂

jak zaoszczędzić przykład
*źródło pixabay

Jak udało mi się zaoszczędzić ok 3000 zł w dwie godziny?

Prawda jest taka, że sporo pieniędzy ucieka każdemu z nas, kiedy nie patrzymy na małe codzienne wydatki. Możemy się zastanawiać godzinami nad dużymi wydatkami, które wydają się kluczowe. Daje to takie wrażenie kontrolowania finansów, faktycznej odpowiedzialności. Niestety zdarza się tak, że jesteśmy mądrzy w takich dużych wydatkach, ale jednocześnie mamy dziurawe kieszenie i przez nie codziennie wypada tam gotówka. Przykłady z mojego działania w ostatnim czasie wygląda tak:

  1. Olx z BNP Paribas daje do 1000 zł na promocję na tym serwisie, warunki nie są trudne do spełnienia, trzeba między innymi dodać 5 ogłoszeń myślę, że warto. Wpisz w Google OLX 500 na start i znajdziesz stronę zgłoszeniową. Bardzo tania reklama.
  2. Jeśli myślisz o przeniesieniu biznesu do sieci, to np. aftermarket.pl oferuje nadal klientom darmowy hosting i domenę na rok (albo hosting na 2 lata) więc tutaj też można nieco zyskać. jeśli Twoja firma działa także w internecie. Druga kwestia to np. przeniesienie domeny – właśnie zrobiłem to, uciekając z home.pl – zaoszczędziłem na tym 120 zł w 10 minut.
  3. W ostatnim czasie zmieniłem księgowość, poprzednia kosztowała mnie ok 307 zł miesięcznie, a obecnie za to samo płacić będę 180 zł … przez wfirma.pl, więc samo rozumiesz, po co przepłacać 🙂
  4. Konto bankowe dla firmy – ehh PKO zaczęło mi naliczać po 25 zł prowizji za konto, więc szybko założyłem nowe w Nest banku, co prawda nie będę miał blik-a ( w listopadzie BLIK już jest), ale nie będę płacił za prowadzenie rachunku, kartę i przelewy, a sam blik co prawda jest wygodny, ale powoduje to, że łatwiej wydaje się pieniądze 🙂 Ps. możesz też założyć takie konto tutaj.

Czy to faktycznie się opłaca i ma sens?

Każda z tych rzeczy zajmuje chwilę, to jasne, ale podsumujmy:

  • Olx – 1000 zł na promocje
  • Aftermarket – 120 zł plus 2 lata hostingu ok 200 zł na rok
  • Księgowość 120 zł x 12 msc
  • Konto 25 zł x 12 msc

Da to w ciągu roku jakieś 3060 zł wartości za ok 2h aktywności ( wysłanie skanów dok, dodanie ogłoszeń, podpisanie umowy konta )

Dodam jeszcze do tego telefonię, której umowa kończy mi się za chwilę, a jako osoba przedłużająca dostałem ofertę gorszą niż nowy klient – będzie to kolejne 50 zł miesięcznie po rezygnacji z play-a… w ciągu roku będzie to 600 zł

Jak widać da się zyskać, stosunkowo małymi zmianami całkiem realne oszczędności. W perspektywie miesiąca, może się wydawać, że to w sumie niewiele i nie warto się tym zajmować, dlatego warto sobie czasem policzyć wszystko właśnie w skali roku, a jeszcze lepiej np. 10 lat – zobaczysz sobie wtedy, jakie pieniądze przelatują wtedy przez palce 🙂 Oczywiście nie namawiam Cię do zmiany wszystkiego co się da na najtańsze opcje, bo to nie zawsze idzie w parze z jakością. Ale jeśli dzięki temu nie tracisz, warto się chociaż zastanowić.

One comment

  1. Płynność finansową jest ważna dla każdej działalności gospodarczej, bo pozwala na planowanie rozwoju biznesu. Warto rozważyć skorzystanie z faktoringu w celu utrzymania płynności na odpowiednim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.