fbpx
Jak uzyskać kredyt dla firmy w czasie pandemii? Case study na 100 k kredytu plus limit 50 k

Jak uzyskać kredyt dla firmy w czasie pandemii? Case study na 100 k kredytu plus limit 50 k

Dziś przedstawiam krótki opis zrealizowanej niedawno przeze mnie transakcji – dla jednego z klientów, który mimo kilku przeciwności i obecnej sytuacji na rynku uzyskał finansowanie dla firmy transportowej, takie jakie chciał. Być może pomoże także Tobie, jeśli także szukasz finansowania dla firmy. W obecnej sytuacji wiele małych przedsiębiorców odczuwa znaczne utrudnienia w uzyskaniu kredytu w banku. Da się jednak nadal takie pozyskać. Warto wtedy wybrać pomoc doradcy kredytowego, który przeprowadzi Cię, przez wszelkie formalności skutecznie, jak w poniższym wypadku 🙂

kredyt dla firmy transportowej
*źródło pixabay

Jak uzyskać kredyt dla firmy transportowej w czasie pandemii?

Zgłosił się do mnie przedsiębiorca, poszukująca środków na rozwój firmy, na zakup nowych pojazdów, oraz na bieżącą działalność. Klient to osoba prowadząca firmę transportową, na rynku działająca nieco ponad rok. Dla firm transportowych, czy też z branży budowlanej, które funkcjonują poniżej 2 lat na rynku możliwości finansowania są dość ograniczone. Z jakiegoś powodu banki, a dokładniej ich działy ryzyka przekonane są o tym, że taki klient jest „ryzykowny”. Tak jakby inna działalność w naszym kraju nie była ryzykowna 🙂

Cała historia działa się jednak dodatkowo w okresie „zamrożenia” gospodarki spowodowanego epidemią, przez co banki niestety jeszcze bardziej zaczęły przykręcać śrubę, a lista branż podwyższonego ryzyka także się powiększała z każdym tygodniem.

Wyniki finansowe samej firmy były w porządku, o tyle że na PIT nie widniała strata. Klasycznej zdolności mogło nie wystarczyć, ale niektóre banki, jeśli chodzi o kredyty firmowe patrzą na przychody, a nie wykazywane dochody. W tym przypadku to miało znaczenie, chociaż i ze stratą jest możliwe uzyskanie finansowania dla firmy ( o ile działa ponad rok rozliczeniowy).

Problem z finansowaniem dla firm z krótkim stażem i pustym BIK

Tutaj nie było też na szczęście problemu z niezaleganiami z ZUS i US, klient nie miał zaległości w urzędach, więc tu dochodziła tylko kwestia oczekiwania na dokumenty. Natomiast nawet gdyby klient miał zaległości mielibyśmy możliwość uzyskania pożyczki pomostowej na spłatę należności wobec urzędów – tak aby móc uruchomić za chwilę kredyt. Jeśli jesteś w sytuacji, w której masz zaległości w urzędach napisz do mnie.

Problemem była więc przede wszystkim kwestia stosunkowo krótkiego stażu działalności. Dla większości banków klient z branż o których pisałem jest wiarygodny o ile jest na rynku minimum 2 lata. Tutaj mieliśmy nieco ponad rok. Kłopot pojawił się także jeśli chodzi o BIK – brak historii kredytowej. To obecnie nie jest niestety plus dla większości banków… ryzyku ciężko ocenić klienta, który nigdy nie brał na siebie żadnych zobowiązań. Powoduje to zazwyczaj obniżenie oceny w banku. Nie było jednak czasu na to by taką historię budować, więc należało po prostu dobrać najlepsze rozwiązanie, oraz taką instytucję, która podejdzie do tego odpowiednio.

Kredyt dla firm w obecnej sytuacji jest możliwy !

Podsumowując w tym przypadku występowały następujące trudności:

  • Pusty BIK ( ps. swój BIK możesz sprawdzić tutaj)
  • Brak klasycznej zdolności kredytowej
  • Branża podwyższonego ryzyka w wielu bankach
  • Czas epidemii

Co udało się uzyskać ?

Klient chciał uzyskać ok 100 000 zł kredytu ratalnego dla swojej firmy. Udało się natomiast uzyskać poza taką właśnie gotówką (kredyt z gwarancją De minimis, bez dodatkowego ubezpieczenia) także obrotówkę w wysokości 50 000 zł , która w obecnej sytuacji będzie służyła jako limit bezpieczeństwa, w razie np. opóźnień w płatnościach.

Poniżej jeszcze opinia klienta z serwisu oferteo:

Ps. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji, lub interesuje Cię kredyt na firmę i szukasz kogoś, kto może pomóc Ci w tym – zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.