fbpx
Szybki kredyt, czy szybki ból głowy ? – kolejna firma (nie)udzielająca pożyczek

Szybki kredyt, czy szybki ból głowy ? – kolejna firma (nie)udzielająca pożyczek

Ernest, jeden z czytelników bloga napisał do mnie kilka dni temu informując, że pojawił się w sieci kolejny Twór podobny do opisywanych już swego czasu cudownych „firm pożyczkowych”, tych co „dają każdemu”.
Chodzi tym razem o SzybkiKredyt.net, który to obiecuje pożyczki prywatne z bardzo niskim( wręcz rewelacyjnym) rrso do tego także dla zadłużonych i oczywiście bez sprawdzania jakichkolwiek baz!

 nieuczciwa firma pożyczkowa
*źródło pixabay

Jak możemy przeczytać na stronie: „Nie interesuje nas Państwa kredytowa przeszłość – nie sprawdzamy baz dłużników, KRD, BIK, udzielamy również wsparcia dla osób ze złą historią kredytową, oraz zajęciami komorniczymi (tzw. pożyczki oddłużeniowe).” Wspaniale…a co najgorsze jest to bardzo chwytliwe. Pod reklamami, postami takich firm można znaleźć wiele komentarzy zainteresowanych pomocą finansową osób.

Nie wszystko złoto …

Czy to naprawdę możliwe? Jak sądzicie?:) Oj chyba na zdrowy rozum, nie do końca. Ale o tym później…

Po wypełnieniu wniosku ze wszystkimi (!) naszymi danymi otrzymasz bardzo szybką informację o jego zaakceptowaniu, wraz z draftem oferty, harmonogramem, ale też, to ważne – informację o KONIECZNOŚCI opłacenia składki ubezpieczenia na życie, które ma stanowić zabezpieczenie dla naszej pożyczki. Oczywiście opłacić musimy to wszystko z GÓRY, przed otrzymaniem umowy i gotówki a gotowy, wypełniony już blankiet wpłaty dostajemy na mail, aby wszystko przebiegło sprawnie.

Dlaczego nie można korzystać z takich ofert pożyczek?

Oczywiście odradzam korzystanie z tego wszelkich typu usług. To nikomu nie pomoże, spowodować może tylko większe problemy i większe długi. Dlaczego?
1. Firmy te chociaż zarejestrowane czasem w CEIDG lub w KRS zajmują się według pkd zazwyczaj działalnością marketingową wyłącznie, a nie udzielaniem pożyczek, nie są to podmioty z rynku finansowego, nie mają umocowania prawnego do tego by móc pośredniczyć, czy zawierać tego typu umowy o udzielenie pożyczki. Co oznacza, że nawet jeśli nie nakażą wam wpłacić pieniędzy za wymyśloną usługę, to najpewniej dane zostaną albo sprzedane, albo posłużą do wypełnienia dziesiątek wniosków, lub też będą służyły za pomoc w wyłudzeniu telefonu, albo chwilówki? Tego niestety nie przewidzisz.
2. Konstrukcja umowy jest nieprawidłowa. Jeśli skonsultujesz to z kimś kto mniej więcej zna się na tym temacie, lub pracuje nieco dłużej w branży finansowej, to dość szybko ta osoba zauważy elementarne braki, czego nie ma taka umowa, a co jest obowiązkiem każdego pożyczkodawcy, by umowa chroniła taką firmę. A jeśli umowa jest niechlujna i nie chroni nawet interesów rzekomego pożyczkodawcy, nie ma też koniecznych zapisów dotyczących kosztów, sposobu spłaty itp. to jasnym jest, że ta umowa to tylko ” podkładka” by cokolwiek przedstawić ” klientowi”.
3. Polisa, oraz kwestia kto jest jej beneficjentem także nie jest prawidłowo ułożona, nie wspominając o tym, że najczęściej jest to zwykła bzdura, bo nie jest jej odbiorcą żaden ubezpieczyciel, a środki mają trafić na konto albo osoby zewnętrznej albo pośrednika ( ??). tak nie może być. Poza tym czemu ta polisa nie może powiększyć kwoty pożyczki? Czemu ma być to opłacone przed uzyskaniem finansowania? Jedna wielka ściema.

Podsumowanie

Więc raz na zawsze – tam gdzie każą Tobie płacić przed uzyskaniem środków, przez zrealizowaniem usługi ( bo może chodzi o uzyskanie kredytu? ) – tam nie dostaniesz gotówki/pożyczki. A cudów nie ma, pożyczek bez zabezpieczenia, bez sprawdzania żadnych BAZ itp. też nie ma.

Poza tym przecież jak wspominałem to już wszystko gdzieś … Było! Takie firmy, mimo wielu ostrzeżeń pojawiają się i znikają. Wiele osób nadal daje się naciągać. Mam nadzieję, że jednak to się wkrótce zmieni. Oczywiście rozumiem, że będąc w trudnej sytuacji chcemy się łapać choćby brzytwy, ale to nie jest dobry pomysł. Można sobie wtedy tylko dołożyć kłopotów.

Czasem lepiej już pomyśleć o upadłości, albo realnie o pożyczce oddłużeniowej – ale to już z poręczeniem, albo zabezpieczeniem. Lepiej tak, niż myśleć, że wybawieniem będzie jakaś nieuczciwa firma pożyczkowa.

3 Comments

  1. A co Pan myśli o jakimś Antoni franciszek zresztą na Pańskiej stronie ja kaś pani powiedziała , że otrzymała , ale chcą 480 zł ubezpieczenia przed pożyczką

    GRAŻYNA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.