fbpx
Jak porównywać oferty kredytów gotówkowych?

Jak porównywać oferty kredytów gotówkowych?

Kiedy szukasz kredytu chciałbyś żeby wszystko było proste, ale nie do końca tak jest.Obecnie każdy ma ogromny wybór w każdej dziedzinie, także w sprawie finansów. Kilkanaście banków chętnie da Ci gotówkę, każdy reklamuje się jako tani i dostępny a do tego kusi licznymi promocjami. Jak więc w tym gąszczu ofert znaleźć faktycznie dobry kredyt i jak porównywać kredyty?jak porównać kredyty?

Po co porównywać kredyty?

Porównywać oferty można i trzeba, aby nie przepłacać i wybrać taką propozycję banku, która będzie możliwie najbardziej zbliżona do tego czego oczekujesz. Nie oszukujmy się, bardzo rzadko dojdzie do sytuacji w której otrzymasz kredyt tak tani jak chcesz, bank nie jest instytucją charytatywną i też chce zarobić, ale warto poszukać takiego który będzie najbliżej oczekiwań, a różnice nieraz bywają b. duże na kosztach kredytu nawet kilkadziesiąt procent w kosztach około kredytowych no i kilka w oprocentowaniu.

Czy porównywarki mają sens?

Porównywarki kredytowe są wygodne i fajne, ponieważ można wstępnie zapoznać się z wieloma propozycjami…Ale to nadal tylko porównywarka, nie połączona z systemem bankowym. Niestety zdarzało się,że wysokie miejsca w porównywarkach miały te produkty, które danemu serwisowi dawały lepiej zarobić na poleceniu. Wiele z nich nie zawiera wszystkich ofert, a część z nich to tylko promocyjne, których spełnienie może być nierealne. Dlatego nic nie zastąpi osobistego sprawdzenia oferty ( ale broń Cię Boże przed robieniem zapytań w 20 bankach! poproś o ofertę, kalkulację) kilku banków .

Jak porównać kilka ofert kredytów gotówkowych?

Kiedy staniesz przed wyborem spośród kilku ofert to proponuję iść tym kluczem:

  1. Porównuj te same kwoty na ten sam okres np. jeśli potrzebujesz 10 000 zł to porównaj oferty dla 5 lat w każdym z banków, lub z 10, lub z kilku jednocześnie także na krócej i dłużej niż zakładałeś.
  2. Koszty około kredytowe – prowizja i ubezpieczenie, pamiętaj przy wcześniejszej spłacie można odzyskać częściowo i to i to jednak z ubezpieczeniem będzie o niebo łatwiej poza tym ubezpieczenie to ochrona a prowizja po prostu „wyparowuje.”
  3.  Patrz na RSSO dla danej kwoty i okresu – Rzeczywiste oprocentowanie będzie zawierać wszelkie koszty około kredytowe, co jest ważniejsze od tego nominalnego które nie uwzględnia ubezpieczenia czy prowizji.
  4. Rata – po niej od razu możesz sprawdzić co opłaca się bardziej ale czasem warto też dopytać o …
  5. Dodatkowe wymogi, warunki – czasem wymogiem jest założenie konta i wykonywanie obrotów, lub przelew wynagrodzenia. Sprawdź czy to będzie się opłacać.

To w sumie tyle, wg. mnie wystarczy aby mieć już dość dobry pogląd na to jaką ofertę wybrać. Oczywiście pamiętaj aby nie robić niepotrzebnych zapytań, a jeśli szukasz kredytu to zapraszam też do mnie, pomogę 🙂

One comment

  1. Oczywiście, że warto jest porównywać kredyty, zanim zdecydujemy się na ten konkretny. No, chyba, że koszt kredytu nie ma dla znaczenia…
    Czy warto jednak korzystać z porównywarek? Moim zdaniem tak, chociaż nie porównują one samych kredytów, ale daje listę banków, w których o taki kredyt można zapytać. I to jest również duża pomoc we wstępnej selekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.