fbpx
Finanse po ludzku

Porównaj kredyty hipoteczne


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/platne/serwer238835/public_html/finansepoludzku.pl/wp-content/themes/kahuna/includes/loop.php on line 295

Najlepsze kredyty hipoteczne

Wybór kredytu hipotecznego, to jedna z ważniejszych decyzji finansowych w życiu, głównie ze względu na jej konsekwencje dla kupującego nieruchomość. Nie można tego tematu zlekceważyć i warto odpowiednio się przygotować i zrobić choćby podstawowe rozeznanie na rynku. Zazwyczaj mówimy przecież o największym zakupie, o największym obciążeniu finansowym i umowie, która może nas wiązać z bankiem nawet na kolejnych 30 lat.

Dlaczego warto porównywać kredyty hipoteczne?

Wysokość transakcji na rynku nieruchomości nieraz sięga 300, 400 000 złotych, a przy takich kwotach teoretycznie nieduże różnice w ofertach banków mogą oznaczać kilkanaście, a nawet i kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej spłacone do banku. Sam przyznasz, że lepiej nie przepłacać. Dlatego możesz na początku poszukiwań skorzystać z przygotowanej przeze mnie porównywarki kredytów hipotecznych, aby zorientować się w dostępnych możliwościach.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu hipotecznego?

Poszukując kredytu na zakup nieruchomości, czy na budowę domu powinniśmy zastanowić się, na jak długo chcemy zaciągnąć taki kredyt, jak duży możemy zapewnić wkład własny i na jaką ratę będzie nas stać, przy założeniu, że nie będziemy maksymalnie „wyciskać” zdolności kredytowej, dla bezpieczeństwa. Co do samej oferty banków, trzeba spojrzeć na koszty – marżę, prowizję, oraz porównać raty z 2-3 banków które nas interesują. Oczywiście raty na ten sam okres i dla tej samej kwoty. Ważna jest też kwestia dodatkowych produktów, polis jakie bank wymaga, i innych warunków, szczególnie przy ofertach promocyjnych. Im mniej rzeczy jakie musimy wykonać dodatkowo, tym lepiej.

Przy wyborze kredytu warto skorzystać z doradcy kredytowego, jeśli jesteś z Mazowsza będę mógł kogoś takiego Tobie polecić. Napisz wtedy do mnie. Jeśli nie, to skorzystaj na początek z porównywarki kredytu hipotecznego poniżej.