fbpx
Finanse po ludzku

Porównaj Konta Bankowe

Najlepsze konto bankowe

Wybór konta bankowego wydaje się z pozoru dość prosty, jednak w natłoku wielu ofert instytucji finansowych można przeoczyć małe różnice i potem słono płacić za coś, co miało być według  reklamy darmowe a nie do końca jest. Jak wybrać najlepsze konto bankowe? Wiele osób dłużej zastanawia się nad kupnem skarpetek w sieci za 10 zł, a przecież rachunek bankowy to miejsce, do którego lądują Twoje ciężko zarobione pieniądze. Szkoda byłoby tracić jakieś nawet niewielkie opłaty bo nie spełniłeś głupiego warunku, o którym nie wiedziałeś. Wtedy zaczyna się frustracja, ale na szczęście zmiana konta bankowego w dzisiejszych czasach jest stosunkowo prosta. Często da się to zrobić bez wizyty w banku. Dlatego zapraszam Cię do skorzystania już teraz z bezpłatnego porównania rachunków bankowych i przejrzenia najlepszych propozycji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta bankowego?

Z pewnością ważne, a często kluczowe są koszty prowadzenia takiego rachunku, ewentualne warunki jakie należy spełnić, aby konto były faktyczne bezpłatne. Byłoby naprawdę kiepsko, gdyby okazało się, że po cichu pieniądze uciekają nam z rachunku z powodu opłat, co do których nie byliśmy informowania wcześniej, lub nie było to jasno wytłumaczone. Sam szybko zmieniłem konto, kiedy zaczęto mi naliczać po 10 zł każdego miesiąca.

Wypada się także dowiedzieć, czy wypłaty i wpłaty z bankomatów coś kosztują, oraz czy są w jakiś sposób ograniczone (tylko bankomaty jednego banku, lub ilość wypłat w miesiącu). Obecnie coraz więcej banków pozwala klientom korzystać ze wszystkich bankomatów. Ale trzeba to sprawdzić. Koszt karty debetowej, przelewów, oraz dostępność do np. BLIK-a to kolejne elementy, składające się na kształt dobrej oferty konta bankowego.

Jakie konto będzie dla Ciebie najlepsze?

Poniżej zebrałem dla Ciebie kilka najciekawszych ofert na rynku, które charakteryzują się według mnie dobrymi warunkami dla klientów. Znajdziesz tutaj także oferty, w których konto będzie prowadzone całkowicie bezpłatne ( czasem po spełnieniu odpowiednich warunków) łącznie z przelewami, czy kartą do rachunku. 

Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe bonusy od instytucji finansowych. Banki zachęcają swoich klientów coraz bardziej, do tego by skorzystać z ich ofert. Dzięki temu możemy zakładając konkretny rachunek bankowy nie tylko dostać dostęp do dobrej usługi finansowej z jakiej i tak będziemy korzystać, ale na przykład premię w postaci gotówki na konto ( po spełnieniu określonych warunków), bonów do sklepów, czy wręcz nagród rzeczowych. Jeśli więc na poważnie rozglądasz się za kontem przejrzyj aktualne propozycje najlepszych kont bankowych pod kątem ciekawych premii dla klientów. 

Porównaj konta osobiste:

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.