fbpx
Płatności Twisto w praktyce

Płatności Twisto w praktyce

Czym jest Twisto?

Wygoda i bezpieczeństwo podczas płatności, czy to podczas zakupów w internecie, czy osiedlowym sklepie są ważne dla każdego. Właśnie oboma tymi cechami ma charakteryzować się płatność metodą Twisto. Jest to nowa innowacyjna metoda płatności, do korzystania z której podczas zakupów internetowych wystarczy specjalna aplikacja. Dodatkowo jest możliwość zamówienia normalnej fizycznej karty płatniczej.

Używając Twisto, można nie tylko zapłacić za zakupy w sklepie nie używając gotówki czy naszej zwykłej karty, ale także odłożyć płatność na później. Całość działa na zasadzie limitu dostępnego dla Ciebie, z możliwością płacenia za zakupu z odroczeniem, jednak lepszą nazwą było by chyba określenie wirtualna karta kredytowa lub coś podobnego, ze względu na działanie.

* źródło Twisto.pl

Jak działa Twisto?

Twisto to niezwykle intuicyjna i wygodna metoda płatności. Na początek wystarczy ściągnąć i zainstalować aplikację Twisto. Potem trzeba ustalić bezpłatny limit na wydatki dostępny dla Ciebie, a więc wypełnić krótki wniosek podobny do tych w banach. Twisto nie sprawdza BIK, natomiast inne bazy gospodarcze tak, a decyzja o wysokości limitu oparta jest o zdolność kredytową.

Maksymalny limit będzie mógł wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Dzięki karcie Twisto można robić zakupy wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Mastercard, czyli praktycznie w każdym sklepie. Zarówno korzystanie z aplikacji, jak i karty jest bezpłatne. W przeciwieństwie do wielu banków nie ma minimalnego limitu transakcji, który trzeba wykonać.

Jeśli chcesz sprawdzić swój limit w Twisto kliknij tutaj.

Płatność w Twisto możesz odłożyć na później

Dzięki Twisto masz wgląd do wszystkich płatności i  każdy wydatek wiąże się z wysłaniem powiadomienia z aplikacji.  Aplikacja dzieli zakupy według kategorii, pozwala to analizować swoje wydatki. Jest także niezwykle intuicyjna i łatwa w obsłudze.

Za same zakupy możesz zapłacić od razu, na koniec miesiąca, a nawet jeszcze wydłużyć ten okres. Maksymalny okres bezodsetkowy to 45 dni, więc tyle teoretycznie możesz „przeciągnąć” moment zapłaty za swoje zakupy. Jednak w zależności od momentu zakupu ten okres będzie wyglądał inaczej, bo zestawienie transakcji podobnie jak w przypadku karty kredytowej otrzymasz ostatniego dnia miesiąca, a od tego momentu będziesz miał jeszcze 15 dni na spłatę limitu.

Przykładowo robisz więc zakupu 10 dnia miesiąca, na koniec dostajesz zestawienie i do 15 dnia następnego miesiąca powinieneś opłacić limit. W tym przypadku skorzystasz z bezpłatnego limitu przez 20 plus 15 dni ( w zależności od długości miesiąca oczywiście).

Twisto umożliwia też przesunięcie tej płatności jeszcze dalej. Jeśli nie masz wystarczających środków na spłatę, to możesz 90 % tej kwoty przenieść na koniec kolejnego miesiąca. Oczywiście nie za darmo, bo wtedy już Twisto naliczy odsetki. Wtedy będzie to już droższe od tradycyjnej karty kredytowej bo za ten okres zapłacimy ok 4,5 %.

Tańsze zakupy za granicą

Wyjazdy zagranicę wiążą się często z dodatkowymi kosztami podczas płatności kartą. Banki pobierają prowizje za przewalutowanie i zmuszają do korzystania z ich wysokich kursów walut. Twisto oferuje wyjątkowo korzystne kursy wymiany, dlatego płatność kartą Twisto to także oszczędność pieniędzy. W Twisto można też dzielić płatność ze znajomymi. Rozliczanie się za wspólny rachunek w restauracji czy w pubie przestanie być męczące i krępujące. Rachunek można podzielić w aplikacji bardzo szybko, po czym wszyscy zainteresowani otrzymają powiadomienie, maila lub SMS-a. Będą oni mieli 7 dni na uregulowanie płatności.

Twisto to także cashback

Ta metoda płatności to także zwrot do 10% kwoty za zakupy, czyli tzw. cashback. Obowiązuje on między innymi w AliExpress, eobuwie.pl czy Booking.com i wielu innych. Aby go otrzymać, wystarczy wejść na stronę sklepu przez swoje konto lub aplikację Twisto, po czym po prostu zrobić zakupy i opłacić je kartą Twisto.

Podsumowując Twisto ma ma z pewnością wiele zalet, w tym bezpłatny limit, wygodne zakupy i płatności w sieci, możliwość korzystania z cashback czy korzystnych kursów walut. Oczywiście jednak ze wszystkiego trzeba korzystać z głową, nie zapominając o terminowości spłat, czy nie zadłużaniu się ponad swoje możliwości.

Ps. jeśli chcesz skorzystać z oferty Twisto kliknij Tutaj

4 Comments

  1. Założyłam kartę Twiso przed wyjazdem za granicę, bo wiedziałam, że dzięki niej będę mieć lepszy kurs. I faktycznie, bardzo wygodnie mi się z niej korzystało i sporo oszczędziłam na wydatkach. Po powrocie do kraju, też z niej korzystam – właściwie wszędzie mogę nią zapłacić, jest wygodna w użytkowaniu i bezpieczna. Co najwazniejsze, odroczona płatność nic nie kosztuje – wystarczy spłacić ja w termine.

    Jolka
  2. Bardzo dobre rozwiązanie, gdy trzeba kupić coś na już, a na koncie pustka. Bezpiecznie i bez opłat jeśli spłaci sie w terminie. Fajnie, że można robić zakupy także bez rejestracji. Chociaż tak naprawdę to opłaca się mieć kartę Twisto. Wtedy jest dużo więcej możliwości wygodnego odraczania płatności.

    Matylda
  3. Działa wszystko ok. Płaciłam i bez rejestracji, potem się zarejestrowałam i jestem zadowolona. Mam kartę wirtualną – mogę nią płacić wszędzie. Fajna apka, działa sprawnie, wszystko mam pod kontrolą, zawsze mogę sprawdzić ile i gdzie wydałam.

    Noami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.