fbpx
Faktoring online w SMEO w praktyce

Faktoring online w SMEO w praktyce

Małe firmy i samodzielni przedsiębiorcy mają często problemy z płynnością finansową, jednak w wielu przypadkach nie wynika to ich winy.  Duże przedsiębiorstwa to zazwyczaj dobrzy klienci, bo kupują produkt w dużej ilości lub zamawiają duże liczby usług. Jednak często zmuszają najmniejszych przedsiębiorców do wystawiania faktur z 30-dniowym, 60-dniowym albo jeszcze dłuższym terminem płatności. 

W małych firmach, które nie mają odłożonych na kontach dużych kwot pieniędzy, tak długie terminy płatności mogą zaburzyć płynność finansową. Konsekwencją jej braku może być nawet brak możliwości zatowarowania, rozwoju a nawet upadek firmy. Właśnie w odpowiedzi na takie problemy powstała usługa faktoringu. Dzięki skorzystaniu z usługi faktoringu problem braku płynności finansowej może być znacząco złagodzony. Dziś przyglądam się jednej z takich ofert, ciekawej bo umożliwiającej skorzystanie z niej bez wychodzenia z domu, czyli faktoringowi online od SMEO:  

Faktoring online w SMEO
źródło pixabay

Jak działa faktoring w smeo?

Zasada działania tego faktoringu jest niezwykle prosta i nie wymaga od przedsiębiorcy żadnych skomplikowanych działań.

Najpierw należy bezpłatnie zarejestrować się tutaj. Otrzymasz następnie limit, ustalony na podstawie Twoich danych. Maksymalna kwota limitu to do 250 000 zł. Przykładowo jeśli Twój limit to 10 000 zł to do takiej wysokości faktury może sfinansować ta firma.

Po wykonaniu usługi lub dostarczeniu produktów kontrahentowi normalnie wystawiasz fakturę za to zlecenie. Następnym krokiem jest przesłanie faktury do kontrahenta i wysłanie jej kopii lub zdjęcia do smeo. Kolejny krok to oczekiwanie na akceptację faktury, która powinna trwać dość krótko, bo proces odbywa się całkowicie online.

Kiedy faktura zostanie zaakceptowana środki pomniejszone o prowizję zostaną wysłane przez SMEO w ciągu 15 minut, najczęściej szybkim przelewem, więc nie będziesz musiał czekać na rozliczenie od kontrahenta. 

Ile to kosztuje?

Usługa faktoringu świadczona przez smeo działa na jasnych zasadach – dla nowych klientów obowiązuje promocyjna stawka na pierwszą fakturę, gdzie prowizja wyniesie 1 %. Kolejne faktury wiążą się z kosztem prowizji 0,008% dziennie ( czyli ok 2,4 % miesięcznie) oraz oprocentowane są na 10 % w skali roku.

Warunki skorzystania z faktoringu online smeo

Do smeo możesz zgłosić każdą fakturę, która wystawiona jest na kwotę minimum 400 pln, a jej termin płatności wynosi od 7 do 90 dni. Nie ma znaczenia czy są to faktury za wykonane usługi, czy za sprzedane towary.  Należy tylko pamiętać, że faktury nie mogą być przeterminowane a sposobem płatności musi być przelew. 

Klientem faktoringu z kolei może być każdy przedsiębiorca, zarówno jednoosobowa działalność, jak i spółka, nawet od pierwszego dnia działalności.

Czy warto skorzystać?

Przejrzyste koszty w połączeniu z szybkim działaniem i dostępem całkowicie online sprawiają, że z usługi finansowania faktur przez smeo warto skorzystać kiedy obawiamy się, że nasza firma może stracić płynność finansową lub potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki. Może być to przydatne dla sfinansowania na przykład  jakiejś inwestycji. Dla firm, które wystawiają faktury z opóźnioną płatnością to ciekawa alternatywa dla kredytu obrotowego. Oczywiście czy to opłacalne dla Twojej firmy musisz policzyć już sam.

Jeśli chcesz skorzystać z faktoringu SMEO możesz sprawdzić ofertę tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.